Herbata – zjawisko globalne

Czy wiesz, że herbata jest powszechnie znana i używana na całym świecie? Nie jest to bynajmniej trunek pijany tylko w tych strefach klimatycznych, gdzie występuje zima. Przykładowo w krajach arabskich w największe upały pija się właśnie gorącą herbatę. Marokańczycy raczą się mocnym naparem z zielonych liści, z dodatkiem mięty i dużej ilości cukru. Egipcjanie gaszą pragnienie za pomocą wywaru z hibiskusa.

herbata zielona białystokMoże te metody brzmią zaskakująco, ale tak naprawdę są sprawdzone i skuteczne. Faktem jest, że herbata skutecznie gasi pragnienie i orzeźwia. Niekoniecznie trzeba pić ją na gorąco, schłodzona herbata z lodem doskonale radzi sobie w czasie letnich upałów, gasząc pragnienie nieporównywalnie skuteczniej od słodzonych napojów gazowanych. W roli napoju orzeźwiającego dobrze sprawdzają się herbaty owocowe i miętowe, jednak najlepiej sięgnąć po gotowe mieszanki herbaciane stworzone specjalnie z myślą o letnim orzeźwieniu.

herbata w filiżankachA czy wiedziałeś, że herbata czerwona (Pu-erh) uprawiana jest w Chinach od 1700 lat. Ojczyzną herbaty jest południowa prowincja Chin Yunnan. Czerwona herbatę przygotowuje się według tajemnej receptury. Herbata czerwona pochodzi z tej samej rośliny co czarna lecz jej smak jest bardziej gorzki.

Herbata może działać również świetnie na włosy. Jeśli ciekawi Cię ten temat, koniecznie zerknij tutaj.

Z pewnością jest jeszcze mnóstwo faktów, których nie wiesz o herbacie, a które tak naprawdę mogłyby Cię zainteresować. Jeżeli jesteś koneserem herbaty, lub po prostu ją lubisz, zimną, letnią czy gorącą, na pewno powinieneś poszerzyć swoją wiedzę, a także spróbować nowych gatunków herbaty. Zapewniam, że warto!

Bookmark the permalink.

Comments are closed