Jak zmniejszyć apetyt?

Podczas odchudzania czeka nas wiele wyzwań. Być może, a nawet na pewno wyrzeczeń i postanowień, których będziemy musieli się trzymać, żeby faktycznie zobaczyć z czasem upragnione efekty. Problemem, który powoduje, że przybieramy na wadze jest to, iż niekiedy wykazujemy większy apetyt i pochłaniamy więcej ilości pokarmów niż tak naprawdę potrzebuje nasz organizm.

Jak Zmniejszyć Apetyt

Zastanawiamy się zatem, jak zmniejszyć apetyt. Co jeść lub czego unikać, by nie czuć aż takiej potrzeby sięgania po kolejną porcję jedzenia. Na wstępie musimy uświadomić sobie czym jest głód i dlaczego go zaspokajamy. Zrozumienie tego pozwala zyskać świadomość, iż głodu z pewnością doświadczymy, gdy weźmiemy się za odchudzanie. I nie jest wcale tak, że za każdym razem, gdy burczy w brzuchu od razu musimy po coś sięgać. Musimy nauczyć się kontrolować głód i umieć mu sprostać. Będziemy go odczuwać, bowiem nasz organizm zareaguje na sytuację, w której dostarczone mu zostanie mniej kalorii niż uprzednio.

Ponadto często nie zdajemy sobie sprawy, że głód odczuwamy nie tylko w momencie braku pożywienia. To często brak odpowiedniej ilości płynów powoduje, że nasz organizm zaczyna nieco wariować, a my odczuwamy to jako potrzebę dostarczenia kolejnej porcji kalorii. Zatem jak zmniejszyć apetyt? Świetnie w tym wypadku sprawdza się woda oraz zielona herbata. Woda doskonale zabija uczucie głodu, które w pierwszym momencie często bywa fałszywym alarmem. Z kolei zielona herbata doskonale hamuje łaknienie, a ponadto jest naturalnym spalaczem tłuszczu.

Nasza dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, przy czym w przypadku owoców nie można przesadzać, bowiem zawierają cukry proste. Z kolei warzywa nie mają kalorii, a są w stanie dać nam poczucie sytości na długi czas, w szczególności jeśli będziemy je spożywać surowe, ponieważ organizm będzie dłużej je trawił. Metodą, jak zmniejszyć apetyt jest również stosowanie odpowiednich przypraw i zadbanie o to, by w naszym jadłospisie nie zabrakło błonnika. W ten sposób proces odchudzania będzie przebiegał sprawniej.

Bookmark the permalink.

Comments are closed