Zielona herbata – właściwości

zielona herbataAktualnie w Polsce coraz częściej sięga się po herbaty innego rodzaju niż czarna. Robione badania pokazuj, że mamy coraz większy wzrost sprzedaży zielonej herbaty. Pokazuje to, że Polacy chcą się zdrowo odżywiać. W niniejszym artykule chciałbym ci przekazać dlaczego powinnaś pić regularnie 3 -4 filiżanki zielonej herbaty.

Co odróżnia tą herbatę od innych? Można powiedzieć nie wiele powstają z tego samego krzewu Camellia sinensis. Jednak posiadają znacznie inne właściwości zdrowotne. Jest to spowodowane tym, że czarna jest fermentowana i podczas tego procesu traci swoje cech. Natomiast zielona podlega tylko procesowi suszenia. To jest właśnie ta różnica, która powoduje, że zielona herbata jest zaliczana do najzdrowszych napoi świata.

Medycyna orientalna podaję, że herbata zielona ma wpływ na 61 dolegliwości. Ja wypiszę 3 najważniejsze.

– Obniża zachorowalność na raka. Badanie prowadzone w Japońskim szpitalu pokazały, że kobiety spożywające regularnie kilka filiżanek herbaty. Miały mnie nawrotu niż te które nie piły. Następnym doświadczeniem było związane z rakiem płuc. Osoby pijące 2 filiżanki mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania o 18%.

– Łagodzi znacząco bóle stawów. Przeprowadzone analizy Proceedings of the National Academy of Sciences udowodniły, że polifenole, przeciwutleniacze zmniejszają zapalenie stawów.

– Obniża poziom cholesterolu. Zawarte w niej związki powodują, że jest zmniejszany zły cholesterol, a zwiększa się dobry.

Mam nadzieje, że zachęciłem Cię na picie zielonej herbaty. To będzie inwestycja w twoje zdrowie, które masz tylko jedno. Jeśli interesuje Cię nie tylko herbata, lecz również suplementy diety, polecam artykuł: odżywki również dla płci pięknej. Zapraszam.

Bookmark the permalink.

Comments are closed